Logo for Parsclick
توجه: سایت برای مدت چند روز از تاریخ ۱۸ نوامبر از کار خواهد افتاد...

جعبه جادویی

  میلاد جعفری میلاد جعفری
  January 25, 2016 at 12:21 PM
  ۵ بهمن، ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۱
Visual Composer

جعبه جادویی شاید مناسبترین اسمی باشه برای یک صفحه ساز انتخاب میشه ،اما شاید مسئله این باشه که کدوم صفحه ساز لیاقت همچین اسمی رو داره؟

افزونه صفحه ساز Visual Composer به جرات یکی از بهترین صفحه ساز های وردپرس هست شما با داشتن این افزونه قادر خواهید بود که به راحتی با کشیدن و رها کردن در عرض چند دقیقه یک صفحه به دلخواه خودتون داشته باشید.افزونه ویژال کامپوزر یکی از پر فروش ترین افزونه های تجاری وردپرس هست.

ویژگی های افزونه

Visual Composer

این افزونه به طرز غیر قابل باوری ساده و در عین حال حرفه ای هست.ساده از اون جهت که شما فقط با کشیدن و رها کردن آیتم های دلخواه می توانید یک صفحه جذاب داشته باشد،حرفه ای از این جهت که شما می توانید در کنار محیط بصری Visual افزونه ،کد های سی اس اس و جاوا اسکریپت و اچ تی ام ال مورد نظر خودتون رو به آیتم ها یا بلوک های مورد نظرتون اضافه کنید.این افزونه به صورت پیش فرض دارای امکانات زیادی هست.از جمله بلوک متن،تصویر ،فیلم،نقشه و... .شما هر صفحه ای که با این افزونه بسازید واکنشگرا خواهد بود.از جمله ویژگی های این افزونه قالبیت تعریف بلوک های سطری و اندازه بلوک ها و تعداد بلوک ها در هر سطر است.یعنی شما می توانید یک سطر را به 8 قسمت تقسیم کنید و آیتم های دلخواه را با ابعاد دلخواه ماندد یک سوم ، سه هشتم و... در سطر مورد نظر چینش کنید.

Visual Composer

رابط کاربری بی نظیر این افزونه یکی از مهم ترین ویژگی های این افزونه و شاید علت اصلی محبوبیت این افزونه است.شما در هر سطح از دانش وب باشید،باز هم می توانید با این افزونه کار کنید.از جمله ویژگی های جالب تعبیه شده در این افزونه آیتم های HTMLو JavaScriptمی باشد.با استفاده از این دو آیتم شما می توانید به راحتی حالتی پویا تر به صفحه خود بدهید.همچنین با ساتفاده از گزینه Extra CSS شما می توانید کد های سی اس اس خودتون رو به صورت سفارشی در این قسمت بنویسید.سازگاری با ووکامرس و همچنین قابلیت تنظیم این افزونه برای اضافه شدن ادیتور این افزونه به بخش نوشته و یا هر قسمتی که در ادیتور وردپرس فعال باشه.در بخش تنظیمات این افزونه هم شما می توانید سطح خاصی را برای استفاده از صفحه ساز ایجاد کنید.همچنین سازگاری این افزونه با سایر افزونه های بزرگ و عدم تداخل آن و همچنین پشتیبانی از قابلیت چندزبانه نمود سایت از ویژگی های مهم این افزونه می باشد.همچنین پشتیبانی از زبان فارسی و حالت راستچین نیز از امکانات خوب این افزونه می باشد.

دنیایی دیگر

Visual Composer

افزونه ویژال کامپوزر از add-ons (افزونه های وابسته) زیادی برخوردار هست.این موضوع باعث شده که امکانات بسیار زیادی به این افزونه اضافه بشود.ازجمله این افزونه ها:

  • Templatera Template Manager
  • Easy Tables
  • Ultimate Addon for Visual Composer
  • Parallax Image and Video Background
  • Easy Social Share
  • All in One Extension by Sike
  • Gravity View
  • Visual Composer for Sidebars
  • Post Layout: Carousel + Slider

و بیش از ۲۰۰ افزونه وابسته ی دیگر.