Logo for Parsclick
توجه: سایت برای مدت چند روز از تاریخ ۱۸ نوامبر از کار خواهد افتاد...

آموزش حذف سایتهای کپی بردار از گوگل

  January 6, 2016 at 5:22 PM
  ۱۶ دی، ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۲

برخی اوقات افرادی بدون اجازه از نویسنده مطلب اقدام به کپی و انتشار مطلبی از نویسنده ای خاص می نمایند اینگونه افراد حتی اشاره ای نیز به منبع مطلب نمی کنند مطالبی که با زحمت فراوان جمع آوری، تایپ و ویرایش شده است براحتی کپی شده و حق نویسنده مطلب در این میان نادیده گرفته می شود! برخی اوقات محصولات معنوی اعم از فیلمهای آموزشی ، قالبهای سایت و ... نیز به همین صورت کپی و حتی دیده شده است که فیلمهای آموزشی (کامپیوتر و ...) که جهت استفاده رایگان عموم تولیده شده اند با قیمت گزافی در برخی سایتها به فروش می رسد ! در این آموزش می خواهیم طریقه ثبت سایتهای کیی بردار در گوگل جهت حذف اینگونه سایتها از ایندکس گوگل مطرح نماییم! بدترین مجازات سایت کپی بردار حذف لینکهای مطالب سایت از ایندکس گوگل خواهد بود .

توجه: ممکن است برخی وبسایتها بدون اجازه شما از پهنای باند وب سایت شما استفاده نمایند! (به اینگونه از افراد سارقین پهنای باند می گوییم) در مقاله دیگری این موضوع و راه مقابله با آن بررسی خواهد شد!

روش ثبت سایت کپی بردار در گوگل

(جهت حذف سایت کپی بردار از ایندکس گوگل)

مراحل کار:

 1. ابتدا باید وارد حساب جی میل خود شوید.
 2. آدرس زیر را در مروگر وارد نمایید و کلید اینتر را بزنید!

  https://www.google.com/webmasters/tools/dmca-dashboard

  در تصویر زیر می بینید که من سه مورد کپی در مورد سایت خودم چندروز پیش گزارش کردم ولی هنوز به تایید گوگل نرسیده است.(معمولا چندین روز طول میکشه شما فقط ثبت کنین و منتظر باشین تا گوگل خودش رسیدگی کنه!)

  dmca-dashboard

  خب الان می خواهیم بقیه مراحل جهت ایجاد یک گزارش کپی را در این صفحه توضیح بدم!
 3. گزینه Create a new notice جهت ایجاد گزارش جدید کلیک کنید
 4. در قسمت بالای فرم باید اطلاعات تماس خود را وارد نمایید!
  • در فیلد First name نام خود، در فیلد Last name نام خانوادگی خود، در فیلد Company Name نام شرکت خود، در فیلد Copyright holder you reresent مشخص میکنید که قانون کپی رایت بر سایت شما رعایت نشده یا سایت شخص دیگر، در فیلد Email address ایمیل آدرس خود را وارد میکنید و در فیلد Country/Region کشور مورد خود را انتخاب کنید. ( تصویر زیر را مشاهده کنید )

  report alleged copyright infringement

 5. در قسمت بعدی باید اطلاعات گزارش کپی مطلب خودتون را وارد نمایید:
  • در قسمتIdentify and describe the copyrighted work: در مورد مطلبی که کپی شده (دلیل شما برای کپی بودن مطلب سایت کپی بردار ) توضیح دهید.
  • در قسمت Location of infringing material: لینک مطلبی که کپی برداری شده (از سایت کپی بردار) را همراه با http:// وارد کنید

  your copyrighted work

  نکته: با کلیک گزینه Add a new group می توانید مشخصات یک مطلب کپی برداری شده دیگر خود را به گوگل گزارش دهید . با کلیک این گزینه موارد دیگر کپی را در فیلدهای ایجاد شده وارد نمایید(تا ده لینک در هر گزارش می توانید وارد نمایید).
 6. در قسمت پایین فرم اطلاعات تکمیلی خود (تاریخ ، امضا و ...) وارد نمایید و در پایان دکمه Submit را کلیک نمایید!

  sworn statement
نکات:
 1. بعد از بررسی نتیجه شکایت پاسخ با ایمیلی برایتان ارسال خواهد شد! (معمولا بررسی شکایت اندکی زمانبر خواهد بود.)
 2. برای اینکه سابقه سایت شکایت از سایت کپی بردار را مشاهده کنید و بدانید که آیا از آن شکایت شده یا نه به لینک زیر را در مروگر وارد کرده و به جای test.com آدرس سایت کپی بردار را وارد نموده کلید اینتر را بزنید!

  http://www.google.com/transparencyreport/removals/copyright/domains/test.com


تایید گزارش من توسط گوگل


خبر خوب اینکه اندکی بعد از انتشار این مقاله و ارسال گزارش وبسایتهای کپی توسط من ( در ابتدای اموزش تصویرش قرار دادم ) صحت گزارش من توسط گوگل تایید شد و لینکهای سایت کپی بردار از ایندکس گوگل حذف گردید در تصویر زیر میتونین نتیجه این گزارش ببینید با این تصویر آموزش ما در مورد وبسایتهای کپی تکمیل گردید! البته گزارش من در مورد محصولات معنوی وب سایتمون بود که بیشتر در زمینه طراحی وب هستند دلیل اقدام ما جهت گزارش هزینه بالای سئوی سایت هم بود چراکه میدیدم وبسایتهای کپی با جعل برند ، نام و یا ... سعی در سواستفاده از نام و نشان و محصولات معنوی دیگران را دارند این وبسایتها مطمئن باشند که در دنیای مجازی هیچ گونه جایگاهی نخواهند داشت!.

remove-illegal-link-of-sites